Cingöz Recai'nin galası yapıldı! İşte vizyon tarihi


Bu haber 2017-10-12 eklenmiş ve 33 kez görüntülenmiştir.

Peyami Safa'nın aynı isimli eserinden uyarlanan "Açıkgöz Recai - Bir Efsanenin Dönüşü" filminin galası yapıldı. Kanyon AVM'de gerçekleştirilen gala gecesine film ekibinin yanı sıra sanat camiasından birçok ünlü isim katıldı.

"BU BİZİM İÇİN KAYDA DEĞER BİR NOKTA"

Filmin yönetmenliğini üstlenen Onur Meşhur, büyük bir film yaptıklarını ve ortaya hoş bir iş çıktığını söyledi.

Meşhur, bu tarz filmlerin fazla olmadığına vurgu yaparak, "İnşallah bundan sonra böyle filmler olur ve biz de bu filmlerin devamını yaparız. Bu film başarılı olursa, başkaları da böyle filmler yapar. Daha önce iki kez çekildi biliyorsunuz. Birini Metin Erksan yönetti, diğerinde Ayhan Işık oynadı. Böyle bir iddianın üstüne bu filmi yaptık. Bence bir halka olarak o filmlerin üstüne eklenecektir. Bu bizim için manâli bir nokta." diye konuştu.

"METİN ERKSAN'LA BAŞLADI, AYHAN IŞIK'LA DEVAM ETTİ"

Edebiyatın ve sinemanın "iyi kalpli hırsız"ı Açıkgöz Recai'yi canlandıran Kenan İmirzalıoğlu da Cingöz Recai'nin, Metin Erksan'la başlayıp Ayhan Işık'la sürekli bir yolculuğu olduğunu kaydetti.

İmirzalıoğlu, hikayeyi 2017'ye taşıdıklarını belirterek, "Filmi bu yılın gerçekleriyle yaptık. Fazla özel bir oyuncu kadrosu var. Keyifle çalıştık. Yapımcımız da filmin yapımı için elinden geleni yaptı ve hakkını verdi. Özel bir randevulaşma olduğunu düşünüyorum. İnşallah seyirci de keyif alır." ifadelerini kullandı.

"ÇOK NEŞE SAÇAN BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ GEÇİRDİ"

Filmde "Başkomiser Rıza" karakterini canlandıran Haluk Bilginer ise fazla çalıştıklarına dikkat çekici ederek, seyircinin de filmi beğenmesi temennisinde bulundu. Bilginer, fazla keyifli bir çalışma dönemi geçirdiklerini ve çekim aşamasında fazla mutlu olduğunu aktardı.

"ÇOK HOŞ BİR KADRO OLDUK"

Filmde "Göze" karakterini canlandıran Meryem Uzerli de "Cingöz Recai"nin fazla farklı ve özel bir film olduğunu dile getirdi. Uzerli, "Cingöz Recai"nin içinde her duygunun olduğuna dikkati çekerek, "Çekimleri Rusya St. Petersburg'da ve İstanbul'da yaptık. Çok güzel enerjisi olan bir film. Ben Haluk Bilginer ve Kenan İmirzalıoğlu'yla tanıştığım için Allah'a şükrediyorum. Çok güzel bir kadro olduk." değerlendirmesinde bulundu.

Hayri Aslan'ın yapımcılığında çekilen "Açıkgöz Recai"de Serkan Belirgin, Fatih Artman, Günay Karacaoğlu, Algı Eke, Laçin Ceylan, Hakan Boyav, Selim Bayraktar, Ushan Çakır, Meriç Aral ve Boran Kuzum da rol aldı.

CİNGÖZ RECAİ'NİN KONUSU

Kerem Deren ve Pınar Bulut'un senaryosunu yazdığı filmin konusu kısaca şöyle:

Cingöz Recai artık ailesi gibi olan bir soygun ekibine sahiptir. Yıllar daha sonra yeni bir soygun için harekete geçen 'iyiliksever hırsız', son soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Bunun için karanlık bir çeteye sızar ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa girer. İşi için her türlü oyunu yapan Açıkgöz, kimsenin bilmediği reel hedefine yaklaşmaya başlar. Senelerdir aradığı, bireysel bir kin güttüğü 'Hayalet', bundan böyle ona nefesi dek yakındır. Baş Komiser Rıza da Açıkgöz'ün peşini bırakmaz.

Content Turkey kadar hayata geçirilen "Cingöz Recai", 13 Ekim'de sinemaseverlerle buluşacak.

ETİKETLER : haber Cingöz Recai nin Galası Yapıldı! İşte Vizyona Gireceği Tarih haberler haberi haberleri HABER HABERLER Meryem Sarah Uzerli Kenan İmirzalioğlu Kenan İmirzalıoğlu Rusya Federasyonu Günay Karacaoğlu Seli
Diğer GÜNCEL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Hertur Haberler - Haber, Haberler, Son Dakika Haberleri
siteler
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA