Beyoğlu'nda korku! Lüks araçtan indirdiği adamı gasp edip dövdü


Bu haber 2017-10-12 eklenmiş ve 107 kez görüntülenmiştir.

Beyoğlu'nda madde bağımlısı olduğu bahis edilen bir şahıs, onlarca kişinin gözü önünde lüks bir aracın sürücüsünü önce gasp etti sonra darp etti. Sürücünün verdiği parayı yeterli bulmayan madde bağımlısı şahsın, dehşet saçtığı o anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

Durum, 09 Ekim günü saat 17.00 sıralarında Tarlabaşı Bulvarı'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, madde bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişi gözüne kestirdiği lüks bir aracı kendisine çarptığı iddiasıyla trafik ışıklarında durdurdu. Para isteyen madde bağımlı şahsa araç sürücüsü bir miktar para verdi. Sürücünün verdiği parayı tatmin edici bulmayan madde bağımlısı H.A aracın sürücüsü Y.T.'yi yakasından tutarak dışarı çıkardı. Aracın içinde aldığı para tatmin edici gelmeyen H.A. daha pozitif para vermesini istedi. Bu esnada kararsız şahıs sürücüyü darp ederek cebindeki paraları gasp etti. Çevredeki vatandaşların film gibi izlediği olayın peşinde kesin olmayan şahıs hızla durum yerinden uzaklaştı. Yaşanan bu anlar ise emniyet kameraları kadar saniye saniye kaydedildi.

GASP ŞÜPHELİSİ KISA SÜREDE YAKALANDI

Vatandaşların ihbarı üzerine kısa bir vakit içerisinde olay yerine gelen güven timleri şüphelinin peşine düştü. Ekipler durum yerinden pozitif uzaklaşmadan değişken H.A'yı sokak arasında kıstırarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan kesin olmayan, sorgulanmak üzere Taksim Karakol Amirliği'ne götürüldü. Burada yapılan işlemlerin peşinde kararsız Çağlayan'da yer alan İstanbul Adalet Sarayı'na gönderildi.

"PARAMI VER DERKEN AŞAĞI DOĞRU KAÇTI"

Çevrede bulunan esnaflardan biri, "Işıklar yanınca arabalar durdu. Arkadaş da en güzel lüks aracı gözüne kestirerek yanına yanaştı. Kapıya tutundu. Şoförün camı da açıktı. Oraya sarıldı. Biraz münakaşa oldu. Bir tane vurdu. Işıklar yanınca adam devam etti. İki, üç tane vurdu. Adam insafa geldi. Bir elli lira uzattı. O, devamını istedi. Bir 20 lira daha aldı. Cüzdanı kabarık da görür görmez bu sefer cüzdana kilitlendi. Çünkü, madde bağımlısı. En son adam araçtan indi. Yakasına yapıştı. Çıkardı. Ceplerine dalmak istedi. Ondan sonradan aldı. Paramı ver derken altında doğru kaçtı" dedi.

"CÜMBÜR CEMAAT YAŞANANLARI FİLM İZLER GİZİ İZLEDİ"

Değişken H.A.'nın sokakta yaşadığını ifade eden sokak esnafı, "Cümbür Cemaat yaşananları film izler gibi izledi, ellemedik. Arabadan meydana çıkan adam etrafına bakıp yardım bekliyordu. Bağırmaya başladı. Öteki arkadaş da elindekileri aldı. Cebine soktu elini cüzdanı aldı. Adam 'Paramı ver. Paramı getir. Hırsız var' dedi. Kaçıyordu zaten. İki, üç dakika sonradan güven timi arkadaşlar geldi. İleride bir ara sokakta yakalandı. Şahsı aldılar. Sokakta yatan bir kişi" biçiminde konuşurken yaşanan korku anları ise saniye saniye kameralara yansıdı.

YAŞANAN NEFRET ANLARI KAMERADA

Emniyet kameralarına yansıyan görüntülerde madde bağımlısı şahsın seyir halindeki lüks aracın camına tutunduğu görülüyor. Sürücünün bir miktar para verdiği şahsın aracın camına tutunmaya devam ettiği görülüyor. Yavaşlayarak duran aracın sürücüsü ile konuşan şahsın kolundan tuttuğu sürücüyü araçtan indirdiği görülüyor. Bu sırada sürücünün verdiği bir tedarik parayı daha tatmin edici bulmayan şahsın bir anda sürücüyü darp etmeye başladığı görülüyor. Bu sırada çevrede bulunan şahısların ise olayı film izler gibi izlemesi uyarı çekiyor. Kişi sonra gasp ettiği parayla kaçmaya başlarken bu sırada güven timlerinin koşarak geldiği ve kaçan zanlının peşine düştüğü görülüyor.

ETİKETLER : haber Madde Bağımlısı Genç Beyoğlu nda Lüks Araçtan İndirdiği Vatandaşı Gasp Edip Dövdü haberler haberi haberleri HABER HABERLER İstanbul Adalet Sarayı Çağlayan Adalet Sarayı Güven Timleri Tarlabaşı Çağl
Diğer GÜNCEL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Hertur Haberler - Haber, Haberler, Son Dakika Haberleri
siteler
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA