Topkapı Sarayı dünyada aşıkları buluşturan 10 yerden biri


Bu haber 2017-10-07 eklenmiş ve 23 kez görüntülenmiştir.

Sevgilinizle nerede tanıştınız sorusuna sanılanın aksine genelde pek de romantik olmayan cevaplar verilir; meslek yerinde ya da iki taraflı arkadaşımızın doğum gününde gibi...

Fakat bazıları için şart fazla bambaşka, çok daha romantik… Yollarınızın kesiştiği insanları bulmanıza yarayan bir tanışma uygulaması verilerine kadar, dünyanın manâlı tarihi ve turistik mekânları pek fazla insana hoşlandığı kişiyle tanışma fırsatı sunuyor.

10 YER BELİRLENDİ

Kullanıcılarının en fazla “Crush” olduğu, yani başvuru üzerinden karşılıklı birbirlerini beğendiği, sembolik öneme sahip yerleri karşılaştıran dilekçe, arasında Türkiye, İngiltere, Arjantin, Amerika ve Avustralya’nın da olduğu 10 ülkede insanların en çok hoşlandıkları kişilerle karşılaştıkları 10 yeri belirledi.

ARJANTİN ILK SIRADA

Buna kadar, Arjantin’de yer alan Buenos Aires Dikilitaşı birincil sırada yer alırken, İngiltere kraliyet ailesinin resmi konutu olan Buckingham Sarayı listeye ikinci sıradan girdi. Üçüncü sırada ise, âşıklar şehri olarak tanıdık Paris’in sembolik yapısı Eyfel Kulesi var. Türkiye ise Topkapı Sarayı ile listenin dokuzuncu sırasında yer aldı.

Aşıkların buluştuğu dünyanın 10 harikası:

1. Buenos Aires Dikilitaşı - Arjantin

2. Buckingham Sarayı - İngiltere

3. Eyfel Kulesi - Fransa

4. Tanrısal Aile Bazilikası (Sagrada Familia) – İspanya

5. Empire State Binası – ABD

6. Küçük Deniz Kızı Heykeli - Danimarka

7. Kolezyum - İtalya

8. Sidney Opera Evi - Avustralya

9. Topkapı Sarayı - Türkiye

10. Kurtarıcı İsa Heykeli - Brezilya

ETİKETLER : Topkapı Sarayı dünyada aşıkları buluşturan 10 yerden biri topkapı sarayı Buenos Aires Dikilitaşı Arjantin Buckingham Sarayı İngiltere Eyfel Kulesi Fransa Kutsal Aile Bazilikası Sagrada Familia İspanya Empire State
Diğer GÜNCEL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Hertur Haberler - Haber, Haberler, Son Dakika Haberleri
siteler
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA