AP Erdoğan'ın Lozan açıklamalarından endişeli


Bu haber 2016-11-25 11:41:21 eklenmiş ve 289 kez görüntülenmiştir.

Türkiye ile yeni fasıl açılmamasının istendiği tasarı Fransa'nın Strasbourg şehrindeki AP Genel Kurul oturumunda oylanarak kabul edildi. Tasarı Aralık ayında biraraya gelecek olan AB liderlerine gönderilecek. Kararın hukuken bağlayıcılığı bulunmuyor yalnız üye ülkeler üzerinde siyasi etkileri olacak.

 

ERDOĞAN'IN LOZAN ANLAŞMASI SÖZLERİ ÖNERGEDE

Lozan Anlaşması hakkında önerge ise AP'deki en büyük siyasi grup Avrupa Halk Partisi (EPP) tarafından verildi. Son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan Anlaşması hakkında ifade ettikleri de bir önergeyle tasarıya eklendi.

AÇIKLAMALAR KAYGI VERİCİ"

Genel Kurul'da az bir farkla kabul edilen bu önergede ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemde Lozan Anlaşması hakkında açıklamalarının kaygı verci olduğu ifade edildi.

 

AP’nin en büyük grubu olan Avrupa Halk Partisi (EPP) tarafından verilen değişiklik önergesinin kabulüyle metne dahil edilen paragrafta Lozan Antlaşması’nı tartışmaya açan açıklamalardan ciddi endişe duyulduğu belirtilerek, bu antlaşmanın modern Türkiye’nin sınırlarını belirleyen ve aşağı yukarı bir yüzyıldır bölgenin barış ve istikrarının korunmasına katkı yaptığı hatırlatıldı.

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Hertur Haberler - Haber, Haberler, Son Dakika Haberleri
siteler
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA