Nazlı Ilıcak, Zekeriya Öz'ü suçladı


Bu haber 2016-11-25 11:35:47 eklenmiş ve 282 kez görüntülenmiştir.

Posta gazetesi yazarı ve Odatv davası sanığı Nedim Şener, FETÖ tahkîkatsı kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak’ın cezaevinden gönderdiği notu köşesinde yayımladı.

 

Nota göre; Nazlı Ilıcak Odatv savcısı Zekeriya Öz’ün kendisine kumpas kurduğunu açıkladı.

 

Nedim Şener’in köşesinden ilgili bölüm şu şekilde

KIZIYLA NOT GÖNDERDİ

Kızı, Aslı Ilıcak vasıtasıyla cezaevinden gönderdiği not şu şekilde;

 

'Savcı Zekeriya Öz, Odatv iddianamesini hazırlarken, Soner Yalçın’da ele geçen belgeler arasında benim de ismimin bulunduğu not defteri bundan dolayı ifademe başvurmuştu. Bu notta benim gazeteci G.C. ile yakın bir münasebetim olduğu ileri sürülüyordu.

 

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIMI SÖYLEDİM

Ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını, çok yakın arkadaşım G.C.'nin meslektaşım, eşi C.’nin de arkadaşım olduğunu söyledim. Bunun üzerine Zekeriya Öz, ‘Şikayetçi misiniz?’ diye sordu. Ben de notta yazan gibi bir durumun olmadığını, bunun açıklığa kavuşması için şikayetçi olacağımı ifade ettim.

 

TEK BENİM İSMİMİN YAZILDIĞINI GÖRDÜM

OdaTV iddianamesi 29 Ağustos 2011’de kamuoyu ile paylaşılınca, ‘Şikayetçi’ olarak tek benim ismimin yazıldığını ve iddianamenin böyle hazırlandığını gördüm. Hemen avukatlarım vasıtasıyla (O zaman içinder Sabah’ta çalışıyordum. Oradaki avukatlar bakıyordu davalarıma) şikayetimden vazgeçtiğimi bildirdim. Uzun uğraşlar sonucunda bu yalnız 23 Ocak 2012’de gerçekleşebildi.

 

BANA KUMPAS KURDUĞUNU ŞİMDİ ANLIYORUM

Savcı Zekeriya Öz’ün OdaTV tahkîkatsı için bana kumpas kurduğunu şimdi anlıyorum. Küçücük bir nottan yola çıkarak ağzımdan ‘Şikayetçiyim’ lafını yakalayarak davayı üzerime yıkmıştır

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Hertur Haberler - Haber, Haberler, Son Dakika Haberleri
siteler
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA