Atalay Filiz Davasında Karar Verildi: Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldı

Seri katil Atalay Filiz, öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü sebebi öne sürülerek yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Bu haber 2017-12-01 14:00:05 eklenmiş ve 33 kez görüntülenmiştir.
Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz, tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü iddiası ile yargılandığı davada, "Tasarlayarak kasten adam öldürme" kabahatundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezada herhangi bir indirime gitmedi.
 
FATMA KAYIKÇI'NIN YAKINLARI DA HAZIR bulunmuş oldu
 
İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, Ankara'da işlediği iki cinayetten dolayı iki defa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz ile Avukatı Hüseyin Uğur Poyraz katıldı. Fatma Kayıkçı'nın oğlu Muhammet Kayıkçı ile Avukatı Cengiz Tayfur da katılan sıfatı ile duruşmada hazır bulunmuş oldu.
 
SON SAVUNMASINI YAPTI
 
Esas hakkındaki savunmasını yapan tutuklu sanık Atalay Filiz, cinayeti tasarlayarak işlemediğini savunarak, "Ben cinayeti tasarlayacak olsam ve maktulü takip edecek olsam neden karşılaşayım? Camdan ona bakmadan takip ederdim. Tasarlayacak olsam başka imkanlarım da vardı. Fatma ile benim aram zaten iyiydi. Yapacak olsam kapalı kapılar arkasından yapardım. Yakalanmamak için öldürme iddiasını da kabul etmiyorum. Fatma'yı yakalanmamak için öldürdüysem, İzmir'de beni görünce polisi arayan şahsı da öldürürdüm. Yakalanmaktan korkuyor olsam, Tuzla'da ne işim var. Yakalanmamak düşüncem olsa kapıyı çeker çıkar giderdim. Fatma da beni yakalatacak olsa, başka yöntemler uygulardı. Bu olayın parayla hiçbir ilgisi yok. Hırsızlık suçlamasıyla ilgili tutarlı bir ifade de bulunamamıştır" dedi.
 
''SANIĞIN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUM''
 
Son sözü sorulan Muhammet Kayıkçı, "Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyorum" dedi.Son sözü sorulan Atalay Filiz ise, "Önceki beyanlarımı yine ediyorum, ekstra ekleyeceğim bir şey yoktur" dedi.Kısa bir aradan sonrasında kararını açıklayan mahkeme, kafi kanıt bulunamadığı gerekçesi ile "Nitelikli hırsızlık kabahatundan sanık Filiz'in beraatine karar verdi.
 
AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
 
Mahkeme, öğretmen Fatma Kayıkçı cinayetinden dolayı Filiz'e, "Tasarlayarak adam öldürme" kabahatundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Sanığın toplumsal ilişkilerini, yargılama sürecindeki davranışlarını, cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkilerini göz önüne alan mahkeme, sanığın cezasında herhangi bir indirime gitmedi.
 
İDDİANAMEDEN
 
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede sanık Atalay Filiz'in 28 Mayıs 2016 tarihinde tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdükten sonrasında başkalarına ilişik kimlik kartlarını kullanarak uzun süre kaçtığı belirtiliyor.
Uzun süre kaçan Atalay Filiz'in İzmir'in Menderes ilçesinde yakalandığı, 13 Haziran 2016 tarihinde de tutuklandığı belirtilen iddianamede, Filiz için, "Tasarlayarak kasten adam öldürme" ve "Nitelikli hırsızlık" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması isteniyor.
 
ANKARA'DA İKİ KİŞİYİ ÖLDÜRMEKTEN MAHKUM OLMUŞTU
 
Atalay Filiz, 16 Eylül 2013 tarihinde o dönem Tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'yı öldürdüğü öne sürülen sebebi ile yargılandığı davada 9 Mart 2017 tarihinde iki kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.
Feyk
 
BELGE SUÇUNDAN DA HAKKINDA 35 YIL İSTENİYOR
 
Atalay Filiz ayrıca başkalarına ilişkin kimlik bilgilerini kullanmak suçunda da yargılanıyor. İstanbul Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde üç kişinin kimlik bilgilerini kullandığı öne sürülen nedeni ile açılan davada filiz hakkında, 7 defa "Resmi belgede sahtecilik" kabahatundan 14 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
ETİKETLER : Atalay Filiz Seri cinayet zanlısı İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi
Diğer GÜNCEL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Hertur Haberler - Haber, Haberler, Son Dakika Haberleri
siteler
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA